Betimmering rococo kamer van huis aan Leuvehaven

De betimmering (met deuren inventarisnummer 35368 (1-2), plafond (inventarisnummer 11306) en schoorsteenstuk is afkomstig uit het pand aan de Leuvehaven. De zijden wandbespanning dateert van 1986 en is door de firma Ruys geleverd naar achttiende-eeuwse voorbeelden. Jan Bisschop kocht het huis Leuvehaven in 1743 om zijn kunstverzameling in onder te brengen en bezoekers / gasten te ontvangen. Na de dood van Bisschop in 1771 kwam het pand in het bezit van het geslacht Van Vollenhoven.

herkomstAfkomstig van huis van Jan Bisschop aan de Leuvehaven. Na verkoop in 1912 geplaatst in landhuis Heyendaal in Nijmegen. In 1954 geschonken aan Museum daarna geplaatst in stijlkamer.
datering1761
materiaalhout, verf
afmetingen (cm)circa lg 850,0 / br 650,0
trefwoordenbetimmering, gebouwonderdeel
associatieBisschop, Leuvehaven, Rotterdam, Heyendael, Lodewijk XV, Louis XV, Louis Quinze, rococo, interieur, elite, stijlkamer
inventarisnr. Museum Rotterdam 35495


fotobestelformulier

Verhaal Mensen Verwant Naslag
lijst kaart info

straatnamen:

zoekterm(en):